Nie każdy wie, że glina spełniła istotą rolę w rozwoju architektury – kto wie, że i przyszłość należy do niej?
Pliniusz Starszy, I wiek naszej ery

Wystawa prac uczestników w wieku od 7 do 13 lat projektu finansowanego przez
Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego

pn. ,,Uniwersytet Młodego Odkrywcy”.

Powstałe podczas warsztatów prace są wynikiem indywidualnych wizji uczestników, a także wspólnego przebywania, rozmów, wzajemnych inspiracji i dyskusji o tym, jak będzie wyglądał świat za 2000 lat…

Dzieci pracowały z gliną, której wielką wartością jest plastyczność, wilgotność, chłonność, która daje możliwość delikatnego formowania, doklejania, odbierania, gładzenia, drapania, przecierania. Wykonane prace zostały poszkliwione i wypalone (w sposób nie do końca przewidywalny). Z ciekawością twórcy, i zarazem widza osiągnęły efekt, z którym możecie się Państwo zapoznać.

Serdecznie zapraszamy do oglądania!!!

Prace naszych najmłodszych studentów wykonane w Ceramikarnii SOK można zobaczyć w Galerii Akademickiej w budynku przy ul. Boh. Westerplatte 64.

Kliknij, aby zobaczyć wystawę prac studentów UMO

Drodzy studenci!

Zajęcia laboratoryjne z prof. N. Kurhaluk z powodu wyjazdu Pani Profesor zostają przełożone z 13 maja

na 27 maja

Godziny rozpoczęcia zajęć nie ulegają zmianie i zgodnie z terminarzem zajęć:

grupa C godz. 11.30 -13.45

grupa D godz. 9.00- 11.30

oststnie 280W sobotę odbyły się ostatnie zajęcia dla studentów z grupy A i B projektu Uniwersytet Młodego Odkrywcy. Bardzo dziękujemy Pani Profesor dr hab. Natalii Kurhaluk oraz Pani mgr Mirosławie Jagodzińskiej za przygotowanie ciekawych warsztatów.

Gratulujemy Wam wytrwałości, a przede wszystkim chęci zdobywania wiedzy. Nie każdy z uczniów tak chętnie poświęciłby swój sobotni wolny czas na pójście do kolejnej szkoły.... Tym bardziej możecie być z siebie bardzo dumni !!! Już wkrótce podamy informację o uroczystym zakończeniu. Z łezką w oku przesyłamy ostatnie zdjęcia z laboratorium biologiczno-chemicznego i mówimy do zobaczenia!

Zajęcia w laboratorium Instytutu Biologii i Ochrony Środowiska. Zajęcia prowadziła prof. Natalia Kurhyluk oraz mgr Mira Jagodzińska.

logo mini

ul. Arciszewskiego 22a